Skok ze spadochronem - jak to wygląda

Skok ze spadochronem - jak to wygląda

Wielu z nas ma różne marzenia. Jedni myślą o statecznych rozrywkach, które nie dają zbyt dużo adrenaliny. Są jednak osoby, które nie potrafią funkcjonować bez dużej dawki mocnych wrażeń. A co powiesz na skok ze spadochronem jako relaks po ciężkim dniu w pracy? 

 

Jak się przygotować do skoku?

 

Tandemy.pl radzą, by porządnie się wyspać i nie spożywać posiłków minimum 1-2 godziny przed skokiem. Często bowiem zdarza się, że razem z osobą latającą w przestworzach, lata niestrawione śniadanie lub obiad. Nie jest to miły widok dla nikogo, a ty nie zapamiętasz z lotu zbyt dużo. Na miejscu lotu warto być chwilę wcześniej. Minimum 20 min wcześniej, aby zdążyć, przygotować się na spokojnie. Pamiętajmy również o odpowiednim ubraniu. Musi być wygodne i niekrępujące ruchów. Przede wszystkim załóż wiązane buty. Nie spadną podczas skoku. Nie zakładaj żadnej biżuterii. Krótkie, wkręcane kolczyki nie zrobią żadnej różnicy, ale bransoletki, naszyjniki czy długie kolczyki nie są wygodne podczas skoku, a poza tym mogą spaść w czasie lotu. Nie ma za to problemu z okularami. Musisz tylko zgłosić wcześniej, że musisz skakać w okularach, a dostaniesz specjalne gogle, dzięki którym nie uszkodzisz swoich okularów. Skok w soczewkach również nie jest problemem i nie musisz się specjalnie przygotowywać do niego. Dostaniesz wtedy standardowe gogle i możesz śmiało skakać.

Skok ze spadochronem - jak to wygląda

Informacje potrzebne przed skokiem

 

Przed skokiem warto dowiedzieć się o temperaturę, jaka panuje na górze. Skaczący przed Tobą podpowiedzą Ci czy możesz skakać w swoich ubraniach, czy lepiej skorzystać z możliwości skoku w specjalnym  kombinezonie, który możesz wypożyczyć na miejscu. Temperatura na górze będzie o wiele niższa niż na dole. Jeśli masz długie włosy, pamiętaj, by je związać w kitkę lub warkocz. Wysokości, z jakich się skacze, są różne. Zaczynają się od 2000 m, a kończą na 8000 m. Rekordem jest wysokość 41419 m.

 

Skok w tandemie-jak wygląda?

 

W Tandemy.pl możliwe są skoki w tandemie. Jest to nic innego jak skok w specjalnej uprzęży, którą przypina się do uprzęży profesjonalnego skoczka. To razem z nim wykonujesz skok i jego obowiązkiem jest otwarcie spadochronu na odpowiedniej wysokości. Warto wspomnieć, że skoki w tandemie odbywają się tylko z samolotu.

 

Czy warto skoczyć ze spadochronem?

 

Z pewnością będąc szefem dużej firmy, masz sporo spraw na głowie. Warto w takim razie zastanowić się nad tym, co można zrobić, by zmniejszyć poziom stresu z tego powodu. Skok ze spadochronem może być ku temu świetną okazją. Nie dość, że zrobisz coś po raz pierwszy, więc już zaprząta to twoje myśli, to może okazać się, że na tyle spodoba Ci się skakanie ze spadochronem, że będziesz powtarzać to częściej. Możliwe, że z czasem zrobisz licencję samodzielnego skoczka, a może i licencję instruktora, aby być od czasu do czasu po tej drugiej stronie. Wiele osób boi się takich uderzeń adrenaliny i woli spokojniejsze atrakcje, które miałyby na celu odstresowanie. W tandemy.pl masz do dyspozycji specjalistów, którzy pomogą ci w przygotowaniu do samego skoku. Dzięki ich wsparciu poczujesz tylko radość z wykonanego skoku.

 

Partnerem artykułu była firma Tandemy.pl

Podobne artykuły