Kariera w biznesie – jakie kierunki warto ukończyć?

Kariera w biznesie – jakie kierunki warto ukończyć?

Właściwie dopasowany kierunek studiów jest już znaczącym krokiem naprzód w przyszłej karierze zawodowej. Ma na to wpływ sam profil studiów, jak i uczelnia, do której aplikujemy. Najlepiej decydować się na te uczelnie, które są stricte biznesowe, cieszące się doświadczoną kadrą, obejmującą międzynarodowe środowisko oraz naciskiem na opanowywanie praktycznych umiejętności. Które zatem kierunki spełniają wskazane kryteria?

Wybór kierunku

Krok pierwszy to wybór odpowiedniego kierunku. Trzeba dokładnie się zastanowić nad tym jaki obszar znajduje się w kręgu naszych zainteresowań, co jest naszą mocną stroną oraz jakie umiejętności chcielibyśmy pogłębić. Na decyzję powinny mieć również wpływ aktualne trendy, dające duże szanse na rozwój i sukces zawodowy. Chodzi o to, by kierunek był zgodny z naszymi zamiłowaniami, a jednocześnie dawał perspektywy na przyszłość. Najczęściej wybieranym kierunkiem biznesowym jest administracja bądź zarządzanie. Są to bardzo bazowe kierunki, tworzące fundament do pracy w administracji rządowej czy samorządowej, innych instytucjach oraz firmach. Logiczne wydają się również takie kierunki jak finanse czy ekonomia, gdyż biznes cały czas obraca się wokół pieniędzy.

Kariera w biznesie – jakie kierunki warto ukończyć?

Wybór uczelni

Jak już wspomniano, wybór przyszłych studiów powinien być powiązany z odpowiednią uczelnią. Niektóre skupiają się tylko i wyłącznie na aspektach teoretycznych, mało pomocnych w przyszłej pracy, ale także są i takie, które przekazują swoim studentom główne praktyczne umiejętności, dzięki którym będą mogli zrobić karierę w biznesie. Często bywa, iż sama uczelnia jest doskonałą wizytówką naszych umiejętności. Studiując na prestiżowej uczelni mamy większą szansę na karierę w znanej i międzynarodowej korporacji. Dokonując decyzję warto posiłkować się rankingami prestiżowych uniwersytetów, dzięki temu będziemy mieli pewność, że studia na danej uczelni będą przydatne w rozpoczęciu swej kariery biznesowej. Wiele uczelni oferuje różnego typu studia podyplomowe, które pogłębiają wiedzę. To opcja dla tych, którzy w biznesie mają już spore doświadczenie.

 

Podobne artykuły