8 trendów w grafice komputerowej w 2020 roku

8 trendów w grafice komputerowej w 2020 roku

Rok 2020 to innowacyjna typografia, realizm 3D, metaliczne tekstury, geometryczne i płynne wzory. Coraz większą rolę zaczną odgrywać grafika liniowa, ilustracja izometryczna, maskowanie obrazu/tekstu, ziemiste kolory oraz kolaże rysunkowe i fotograficzne. Sprawdź, co nas czeka w grafice komputerowej.

Efekt 3D i realizm

Trend 3D osiągnął apogeum w 2019 roku i z pewnością nie zniknie tak szybko. Dzięki możliwościom nowoczesnych technologii i oprogramowania będziemy oglądać więcej niesamowitych kompozycji graficznych 3D. Projektanci często łączą je z realnymi elementami, takimi jak zdjęcia i dwuwymiarowe obiekty.

Monochromatyczność

Pamiętasz szaleństwo bichromii w grafice komputerowej w 2017 roku? Okazuje się, że trend ewaluował teraz w jeszcze bardziej uproszczoną formę. Monochromatyczny filtr kolorów cieszy się coraz większą popularnością.

Interaktywny projekt i rozwój

Kolejnym trendem trwającym od kilku lat są elementy animowane. Slajdy, zmiany ostrości, przejścia i wiele innych rozwiązań sprawiają, że projekty i strony stają się interaktywne. Przyciągają uwagę użytkowników.

8 trendów w grafice komputerowej w 2020 roku

Typografia

Jest niezmiennie ważnym elementem w projektowaniu. Doskonale podkreśla komunikaty marki. W ubiegłym roku wiele marek stosowało odważne czcionki Sans-serif lub zdecydowaną typografię w swoich projektach. Dużą popularnością cieszą się również animowane elementy i efekt 3D.

Czyste, geometryczne wzory

Czyste, geometryczne wzory są interesujące wizualnie. Wyglądają nowocześnie. Łatwiej można się na nich skupić. Linie i perspektywa stosowane w geometrycznym wzorze doskonale ze sobą współpracę. Przyciągną wzrok odbiorcy. 

Sprawdzą się doskonale zarówno w prostych, jak i złożonych projektach. Mogą współpracować z dowolną kolorystyką.

Tła oparte na teksturach semi-realistycznych

Symulacja tekstur, takich jak obrazy i marmur, wygląda elegancko i nowocześnie. Pasuje wyśmienicie do stron internetowych, ponieważ możesz bawić się ruchem i kolorami tekstur. Jest też wystarczająco wszechstronna, by stosować ją w kartach prezentacyjnych i filmach. 

Ultra-minimalistyczny

Ultra-minimalistyczny design wykorzystuje tylko to, co jest konieczne. Obejmuje ograniczoną paletę kolorów i proste kształty. Pozwala marce wyróżnić się na rynku. Każdy element spełnia tutaj określony cel. Jeśli chcesz stworzyć taki projekt, potrzebujesz dużej ilości białej przestrzeni/negatywu, schematu kolorów i kilku podstawowych kształtów geometrycznych.

Projekty inspirowane sztuką uliczną

Są coraz częściej stosowane przez marki. Wyglądają oryginalnie i autentycznie. Wyróżniają się na tle standardowych wzorów graficznych. Jeśli chcesz zwiększyć widoczność marki, włącz elementy sztuki ulicznej do swoich projektów. Zwiększają zaangażowanie stałych klientów, jednocześnie przyciągając nowych. 

8 trendów w grafice komputerowej w 2020 roku

Zapisz się na szkolenia graficzne!

Profesjonalne szkolenia graficzne przedstawiają najnowsze trendy w branży. Dlatego, jeśli chcesz być na bieżąco, warto się na nie zapisać. Prowadzone są przez doświadczonych, kreatywnych szkoleniach. Zajęcia łączą elementy teoretyczne i praktyczne.

Podobne artykuły