Motywacja do podjęcia aktywności fizycznej

Motywacja do podjęcia aktywności fizycznej

Zbliżające się wielkimi krokami lato przywołuje marzenia o idealnej sylwetce. Jednak forma nie zrobi się sama, konieczne jest zmotywowanie się do podjęcia aktywności fizycznej. Pozwoli ona nie tylko zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale również poprawić nastrój i ogóle samopoczucie.

Motywacja do podjęcia aktywności fizycznej

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Dłuższa przerwa od regularnych treningów potrafi rozleniwić. W ślad za tym łatwo stracić motywację do walki o wymarzoną sylwetkę i kondycję. Dlatego podstawowym błędem, do którego nie można dopuścić, jest odłożenie realizacji celów na później. Nawet po bardzo trudnym dniu warto wybrać się choćby na spacer, czy krótki jogging. Chodzi o to, by nie rezygnować całkowicie z ruchu, konsekwencja w realizacji celów jest najważniejsza. Tylko dzięki temu pierwsze efekty mogą być w ogóle zauważalne. Pierwszym krokiem do zmiany swojego ciała i życia niech będzie dostosowany indywidualnie plan działanie. Postępowanie zgodnie z jego punktami przyniesie wiele wymiernych korzyści. Nawet pozornie wolny rozwój to o wiele lepsza droga, niż nieokreślony czasowo zastój.

Zaplanowanie częstotliwości ćwiczeń

Brak czasu to dość słaba wymówka, która prawdopodobnie nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Skoro regularnie znajdujemy go na korzystanie z urządzeń elektronicznych, typu smartfon, czy laptop to tym bardziej powinien zostać wygospodarowany na krótki trening. Należy pamiętać, że każda aktywność jest początkiem zmian na lepsze. Istotne jest zauważanie i docenianie swoich postępów, nie muszą być one spektakularne. Małe również mają cieszyć! Czasami do rozpoczęcia treningów potrzebne jest towarzystwo. Nic trudnego, być może uda się namówić koleżankę, czy kogoś z rodziny? Warto o to zapytać. Bodźcem do rozpoczęcia ćwiczeń może być zakup nowego sprzętu. Następnie przychodzi czas na jego wypróbowanie, być może przypadnie do gustu bardziej niż się spodziewano. Doskonałym punktem wyjścia do rozpoczęcia ćwiczeń jest pozytywne nastawienie. Kojarzenie sportu jedynie z wyrzeczeniami i zmęczeniem nie jest właściwe. Warto skupić się na zaletach, takich jak satysfakcja z każdego osiągniętego sukcesu.

Podobne artykuły