Nowa formuła sieci Carrefour

Nowa formuła sieci Carrefour

Sklep Carrefour zainicjował nowy format sklepów opartych na bio produktach. Pierwsza inauguracja takiego sklepu z żywnością ekologiczną miała miejsce w Warszawie 15 listopada. Polska plasuje się na czwartym miejscu, w którym otworzono taką formułę. Poprzedziły ją Francja, Belgia i Hiszpania.

Trudności w prowadzeniu formatu EKO w Polsce

Pierwszą trudnością wprowadzenia takiego sklepu jest to, że ceny produktów ekologicznych są zwykle wyższe od tych standardowych towarów. Drugą jest deficyt zaufania do towarów oznaczonych certyfikatem. Carrefour chce wyjść ku temu naprzeciw, wprowadzając produkty bio w znacznie korzystniejszych cenach niż były dotychczas. Sieć podjęła czynności, których efektem będzie jakościowa żywność pochodząca z ekologicznych, polskich gospodarstw. Jak pokazują dane ekologiczna oferta dobrze przyjęła się w polskim środowisku. Zauważa się wzrastające zapotrzebowanie kupowania zdrowych produktów, stąd oferta sklepów Carrefour Bio jest przystosowana dla takich konsumentów, zapewniając im jakościowe produkty w dobrych cenach.

Nowa formuła sieci Carrefour

Carrefour Bio w Warszawie

Zajmuje 153 m2 powierzchni, w tym 27 m2 przeznaczone jest na przestrzeń kawową z WiFi. W ofercie znajduje się 250 gatunków świeżych produktów oraz 2200 produktów zapakowanych, łącznie z alkoholami. 250 produktów należy do marki Carrefour Bio. Oferta zostanie poszerzona o produkty sypkie, aż 50 rodzajów. O ofercie nie zabraknie świeżego pieczywa. W warszawskim sklepie znajduje się przestrzeń Food to Go, w której znajdują się zdrowe produkty, zupy oraz kanapki, tworzone na miejscu oraz aromatyczna kawa i świeże soki. Sklep nastawiony jest na zmniejszanie produkcji plastiku, produkty można pakować do swoich torebek. Innowacyjną opcją jest zamawianie produktów prosto od rolników poprzez platformę LokalnyRolnik.pl, które znajdują się do odbioru w sklepie. By współgrać z całą ideą, sklep został stworzony zgodnie z koncepcją less waste, gdzie materiały takie jak podłoga pochodzą z recyklingu. Postawiono także na energooszczędne urządzenia. Sklep ten mieści się przy ulicy Marszałkowskiej 87.

Podobne artykuły