Optymalizacja oprogramowania sklepowego prestashop

Optymalizacja oprogramowania sklepowego prestashop

Wiele inicjatyw programistycznych powstaje na bazie wolnego kodu źródłowego. Konsolidując społeczność wokół projektu, pozwalają każdemu korzystać z owoców pracy społeczności i dają możliwość dzielenia się własnymi przemyśleniami, a także dołożenia własnej cegiełki do budowy przedsięwzięcia.

 

Otwarte oprogramowanie dla sklepu internetowego

Jednym z największych i najbardziej znanych projektów Open Software License jest PrestaShop. Licencja otwartego oprogramowania dotyczy funkcjonalności sklepu internetowego. PrestaShop i daje szansę na samodzielne programowanie i instalowanie dodatkowych funkcji, takich jak na przykład: systemy płatności, newsletter lub porównywarki. Możliwa jest personalizacja każdego projektu pod względem wizualnym i użytkowym.

 

Na czym polega optymalizacja prestashop?

Każdy wytwór web design opublikowany w sieci, jeśli nie zajmuje wysokiego miejsca w wynikach wyszukiwania, ma mniejsze szanse, aby być zauważonym. Realizując swoje plany przy pomocy PrestaShop, dajemy swojemu projektowi duży potencjał, jednak do uzyskania zadowalającej pozycji na liście wyszukiwania bezwzględnie niezbędna jest optymalizacja prestashop pod SEO.

 

Ponadto, optymalizacja oprogramowania ma również pomóc w sprawniejszej obsłudze sklepu oraz sprawić, aby był on bardziej przyjazny dla użytkownika. Pomijając wszystkie efektowne popisy programistyczne, największą moc w tej kwestii ma trafiający w sedno content. Jeśli nie zadbamy o rzeczową, nieprzekłamaną informację, potencjalni klienci zrobią zakupy gdzie indziej.

 

Optymalizacja prestashop umożliwia automatyczną możliwość organizacji zawartości. Wszystkie produkty są pogrupowane w kategorie, a system wewnętrznego linkowania pozwala na agregację grup towarowych zgodnie z narzuconym filtrowaniem. Trzeba jedynie dopełnić formalności wypełnienia właściwą treścią przygotowanych szablonów. Jeśli sklep oferuje swoim klientom produkty wielu marek, organizacja szablonu daje możliwość wyszukiwania produktów poszczególnych marek wraz z logotypem.

 

Skuteczna optymalizacja prestashop to także powszechna interakcja z użytkownikiem. Dla uproszczenia implementacji przygotowano system Smarty cache. Jest to zestaw szablonów napisanych w języku skryptowym PHP, który gładko łączy PHP z HTML.

 

Jak przyspieszyć czas ładowania strony?

W przypadku wielu witryn największym problemem jest długi czas ładowania. Sekundy upływające przed ekranem komputera wystawiają cierpliwość każdego użytkownika na wielką próbę. Internauci są coraz bardziej niecierpliwi, przez co pliki ładujące się zbyt długo odstraszą użytkowników od korzystania danej strony. Funkcjonalności z grupy Smart cache działają na zasadzie kompresora. Zbierają pliki jednego gatunku i upakowują je, usuwając elementy niewpływające na efekt. Pliki CSS, JavaScript i HTML po spakowaniu są przygotowane do prezentacji w o wiele krótszym czasie.

 

Kolejnym sposobem na przyspieszenie ładowania zawartości sklepu jest możliwość pobierania plików z wielu domen. Po wykonaniu kopii skompresowanej zawartości i umieszczeniu ich na wcześniej przygotowanych domenach zaznacza się źródło docelowe w szablonie administracyjnym.

Po zastosowaniu wszystkich możliwości na zwiększenie szybkości prezentacji plików należy zrobić powtórny test ładowania treści. Mogą w tym pomóc bezpłatnie udostępniane narzędzia. Jeśli nie jesteście ekspertami w dziedzinie programowania, można się zwrócić do fachowców o pomoc w interpretacji wyników testu.

 

Optymalizacja oprogramowania sklepowego prestashop

Podobne artykuły