E-commerce - Przekonaj, się czym jest dropshipping i jak handlować w ten sposób!

E-commerce - Przekonaj, się czym jest dropshipping i jak handlować w ten sposób!

E-handel stale się rozwija, a wiele osób coraz częściej korzysta z zakupów internetowych. Powstaje też dzięki temu coraz więcej sklepów internetowych oraz technik sprzedaży. Jedną z najciekawszych jest dropshipping, który polega na sprzedawaniu przedmiotów... których nie mamy. Choć krótka definicja brzmi dość intrygująco, poniżej przedstawiamy dropshipping, jako wartą uwagi opcję handlu internetowego.

E-commerce - Przekonaj, się czym jest dropshipping i jak handlować w ten sposób!

 

Dropshipping - czym jest?

Dropshipping to typ handlu internetowego. Polega ona na tym, iż w pierwszej kolejności wystawiamy przedmioty na sprzedaż oraz szukamy klientów i je sprzedajemy, a dopiero w drugiej kolejności — gdy zamówienie zostanie opłacone, zamawiamy towar za niższą cenę w hurtowni lub u podwykonawcy. Taki model sprzedaży opiera się na tym, iż samodzielnie nie musimy kupować towaru, przechowywać go i wysłać do klienta, ale zlecamy jego wysyłkę bezpośrednio z hurtowni do klienta, gdy ten go zamówi. Zyskiem w tym typie handlu jest różnica między kwotą, jaka zarobimy od klienta, a niższą ceną, jaką zapłacimy w hurtowni. Gdy w pierwszej kolejności sprzedamy towar i zamówimy jego wysyłkę w hurtowni, hurtownia pakuje towar i wysyła go bezpośrednio do klienta na jego adres.

Jakie plusy ma dropshipping?

Dropshipping ma wiele plusów. Pierwszym z nich jest brak konieczności posiadania dużych sum pieniędzy na zatowarowanie i zakup produktów do sklepu internetowego. W taki sposób możemy działać praktycznie bez środków. Działając w taki sposób, nie musimy również tworzyć i posiadać magazynu, co jest niezwykle korzystne — szczególnie na początku biznesu, gdy mamy ograniczone możliwości finansowe. Dropshipping pozwala wystawiać wiele produktów różnego rodzaju i zarabiać duże sumy pieniędzy, gdyż możemy handlować wieloma towarami naraz. Aby wykorzystać ten model sprzedaży, nie musimy posiadać zaawansowanej wiedzy biznesowej czy informatycznej a jedynie sprawnie poruszać się w internecie i potrafić obsługiwać platformy sprzedażowe. Dropshipping daje też duże możliwości rozwoju i umożliwia pracę zdalną z dowolnego miejsca na świecie.

Podobne artykuły