Kredyt na firmę: co warto wiedzieć

Kredyt na firmę: co warto wiedzieć

Wzięcie kredytu nie kojarzy się nam z czymś pozytywnym, natomiast czasem jest to jedyna deska ratunku przy założeniu działalności oraz kiedy interesuje nas jej rozwój. Warto wiedzieć, że kredyt nie jest jedynym rozwiązaniem. Większość osób może skorzystać z dofinansowań, grantów, czy też po prostu zapożyczyć się u znajomych, czy rodziny. Zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek działanie, musimy najpierw zapoznać się ze wszystkimi opcjami.

Zapoznanie się z ofertami banków to PODSTAWA

Jeśli po wszystkich spekulacjach dojdziesz jednak do wniosku, że nie obędzie się bez kredytu, większość osób główkuje się co dalej? Podstawą dalszego działania, jest szczegółowe zapoznanie się z ofertami różnych banków, nie należy bazować tylko na jednym. Fakt, że w jednym banku masz konto i jesteś z niego zadowolona, to nie oznacza wcale, że musisz brać tylko i wyłącznie ten bank pod uwagę. Niektóre inne banki posiadają jeszcze lepsze warunki kredytów – a my o tym po prostu nie wiemy. Warto osobiście pofatygować się do danych placówek i wypytać o wszystkie cenne oferty i wskazówki konsultantów. Należy brać pod uwagę także warunki, które musimy spełniać, aby otrzymać kredyt.

Kredyt na firmę: co warto wiedzieć

Kwestia zadłużenia

Jeśli jesteś przedsiębiorcą w pełni zdecydowanym na wzięcie kredytu, a Twoja firma spełnia wszystkie podstawowe wymogi banku, należy następnie sprawdzić, czy mamy jakiekolwiek szansę na otrzymanie kredytu. Raporty BIK pokazują całą historię kredytów, zarówno dotyczących finansów prywatnych, jak i tych firmowych. Warto zapamiętać, że jeśli Twoja firma nie jest wpisana do Rejestru Dłużników – masz jeszcze większe szanse na dostanie upragnionego kredytu. Warto jeszcze zrobić jeden dodatkowy krok, a więc udać się na spotkanie z konsumentem i dowiedzieć się, czy nasza firma nie posiada żadnych przeterminowanych należności, o których istnieniu wcale nie wiemy. Jeśli okaże się, że przedsiębiorca starający się o dostanie kredytu ma nieuregulowane zaległości – ma szansę na ich spłacenie, aby zwiększyć swoją wiarygodność.

Podobne artykuły