Wynajem samochodu-wygodny urlop w Szczecinie

Wynajem samochodu-wygodny urlop w Szczecinie

Szczecin, obecnie stolica województwa zachodniopomorskiego, jest jednym z największych polskich miast. Ma ciekawą historię i wyjątkową architekturę. Oferuje mnóstwo atrakcji dla mieszkańców i turystów. 

Wały Chrobrego

Są najbardziej reprezentacyjnym nabrzeżem Szczecina. Zostały nazwane na cześć pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego z dynastii Piastów. Znajdują się nad Odrą. Jeśli jedziesz do miasta autostradą, będziesz widział go w całej okazałości. Mieszczą się tutaj eleganckie restauracje i puby, a także najpiękniejsze i najważniejsze budynki w mieście. Znajduje się tu Akademia Morska, Muzeum Narodowe, Szczeciński Teatr Współczesny i Urząd Wojewódzki. Latem organizowane są tutaj największe miejskie imprezy plenerowe.

Wynajem samochodu-wygodny urlop w Szczecinie

Zamek Książąt Pomorskich i Baszta Siedmiu Płaszczy

Gotycki Zamek Książąt Pomorskich obecnie pełni funkcję centrum kulturalnego. Organizowane są tu wystawy, koncerty i zabawy. W XII i XVI wieku był siedzibą książąt pomorskich. Został poważnie zniszczony podczas II wojny światowej. Podczas jego odbudowy w 1946 roku znaleziono kryptę z sarkofagami książęcymi. 

Baszta Siedmiu Płaszczy znajduje się na wschód od Zamku. Pochodzi z XIII wieku. Jest jedynym zachowanym elementem jednej ze średniowiecznych bram prowadzących do miasta. Jego tajemnicza nazwa pochodzi prawdopodobnie od lokalnej gildii krawieckiej, płacącej za utrzymanie wieży.

Bulwar Piastowski

Został przebudowany w 2013 roku. Znajduje się w centrum Szczecina. Rozciąga się wzdłuż Odry, na południe od Wałów Chrobrego. Bulwar umiejętnie łączy nowoczesne elementy, takie jak rzeźby i lampy, z elementami w stylu vintage. Jeśli marzysz o chwili odpoczynku, wybierz się na drinka do eleganckiej restauracji Stockholm Kitchen&Bar. Serwuje pyszne dania z kuchni skandynawskiej. Podziwiaj Stare Miasto i Odrę przez przezroczyste ściany.

Ratusz Staromiejski i Muzeum Historyczne Szczecina

Tuż obok bulwaru znajduje się Stare Miasto. Wśród wielu kawiarni i restauracji mieści się zabytkowy Ratusz. Obecnie znajduje się w nim Muzeum Historyczne Szczecina. Sam budynek pochodzi z XV wieku. Przez wiele stuleci funkcjonował jako główna siedziba administracyjna urzędników miasta. Poważnie uszkodzony podczas II wojny światowej, został odbudowany w latach 70. Możesz tutaj zobaczyć monety z XIV wieku, średniowieczne ubrania, pocztówki niemieckie z początku XX wieku i zabawki z czasów PRL.

Wynajem samochodu-wygodny urlop w Szczecinie

Co warto wiedzieć przed wynajmem samochodu?

Auto możesz zarezerwować w dowolnej chwili i miejscu. Wystarczy, że masz urządzenie z dostępem do Internetu. Cały proces jest łatwy i szybki. Formalności zostały ograniczone do minimum. Wypożyczalnie coraz częściej oferują rezerwację online. Wtedy wniosek możesz uzupełnić i wysłać przez Internet. Kiedy przyjedziesz po auto, w oddziale będzie już na Ciebie czekał wniosek do podpisania.

We wniosku musisz podać najczęściej następujące dane: imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, numer karty kredytowej/debetowej. Zwykle musisz również przesłać skan dowodu osobistego i prawa jazdy. W ten sposób wypożyczalnia może potwierdzić Twoją wiarygodność. 

Partnerem tekstu jest Express - rent a car Szczecin

 

Podobne artykuły