W jaki sposób ubrać się do pracy, a przy tym nie zbankrutować?

W jaki sposób ubrać się do pracy, a przy tym nie zbankrutować?

Dostałeś pracę na stanowisku typowo biurowym, co za tym idzie zastanawiasz się czy posiadana przez ciebie garderoba jest odpowiednia by ją w tej sytuacji zastosować? Co powinniśmy zrobić w momencie, gdy zasobność naszych szaf jest niewystarczająca na to, by zapewnić sobie ubrania nie tylko na jeden, ale również wiele co do tego dni? Na pewno nie generować zbyt dużych wydatków, a więc nie kupować ciuchów ponad stan posiadanych przez nas finansów a co najważniejsze spojrzeć na styl ubierania z adekwatnej do tego perspektywy, co to takiego oznacza?

Na czym powinniśmy się skupić w takim momencie? 

Nie musimy kupować od razu takiej samej ilości spodni czy też koszul, niejednokrotnie przecież możemy wykorzystać 2-3 koszule, do jednej pary spodni, nie inaczej jest w przypadku damskiego żakietu, gdzie jeden pasuje idealnie do wielu sukienek czy kobiecych spodni. Jest to jedna z wielu sugestii oraz wskazówek jaką warto uwzględnić w tej sytuacji, zwłaszcza gdy zamierzamy wybrać się na zakupy, względnie skorzystać z tego co już posiadamy. Skupmy się zatem na tym co już mamy, oraz potrzebujemy kupić postarajmy się połączyć w całość oraz ograniczyć zakres ciuchów na których pozyskanie nie mamy zbyt dużej ilości pieniędzy.

W jaki sposób ubrać się do pracy, a przy tym nie zbankrutować?

Co zatem powinna nam oferować nasza garderoba w przypadku gdy czeka nas praca typowo biurowa:

  • Mężczyzna niech się skupi na 4 kurtkach, tylu samych parach spodni, 5-7 koszulach, 5-8 parach skarpet, 4 krawatach a co za tym idzie także 2 parach butów.
  • Kobieta powinna posiadać również od 3-4 kurtek, podobnej ilości damskich koszul, zdecydować się na zastosowanie kompletu bliźniaków, dysponować przynajmniej 6 parami rajstop lub pończoch, tutaj także warto zadbać o 2 pary obuwia.

Powyższe sugestie, są tylko wskazówką dla kogoś, kto zaczyna kompletowanie swojej garderoby w aspekcie wspomnianej pracy biurowej. Ciekawą metodą jest również łączenie posiadanych przez nas rzeczy, jak wspomniano powyżej nie chodzi wyłącznie o koszule i spodnie, ale również marynarki, sukienki czy krawaty. Zatem mamy wiele możliwości z jednej strony ciuchów na wiele ciekawych, oryginalnych a przy tym odpowiednich sposobów.

W jaki sposób ubrać się do pracy, a przy tym nie zbankrutować?

Pamiętajmy o wyborze odpowiednich butów 

Pamiętajmy o butach, które de facto nie tylko powinny być doskonale dopasowane w kontekście narzuconej wręcz biurowej stylistyki, lecz pasujące do naszej stopy. Mają nam pozwolić na bezpieczne i funkcjonalne ich zastosowanie. Nasz ubiór w przypadku pracy biurowej jest czymś nader ważnym, należy skupić się na każdym jego elemencie, to jak się prezentujemy i jednocześnie jesteśmy w ten sposób spostrzegani, może mieć bowiem bardzo duże co za tym idzie znaczenie.

 

Podobne artykuły