Siłownia - jak się wyróżnić na rynku?

Siłownia - jak się wyróżnić na rynku?

Bardzo duży odsetek osób prowadzi siedzący tryb życia, zatem po godzinach pracy starają się robić wszystko, aby każdego dnia wygospodarować chwilę w napiętym grafiku na aktywność fizyczną. Część osób wybiera sport na świeżym powietrzu, lecz zdecydowana większość poszukuje klubu fitness, który spełni ich oczekiwania. Jak przygotować ofertę, by wyróżnić się na rynku i przyciągnąć kolejnych klientów?

Duża konkurencja

Właściciele klubów fitness już dawno zauważyli, że nie jest łatwo przebić się na rynku ze swoją ofertą. Polacy coraz więcej pieniędzy wydają na karnety sportowe i są w stanie słono zapłacić za indywidualne treningi personalne. Interes dość szybko zwietrzyli właściciele sieciówek, którzy od dawna oferują całodobowy dostęp do siłowni czy niskobudżetowe karnety. Działania te utrudniają funkcjonowanie osiedlowych siłowni, którym coraz trudniej przekonać do siebie stałych klientów.

Oferta treningowa

Właściciel klubu powinien przede wszystkim zadbać o profesjonalne wyposażenie siłowni. Warto też sprawić, że maszyny – które w każdym centrum sportowym są w zasadzie bardzo podobne – będą wyróżniać się designem. Można zlecić polakierowanie maszyn firmie zewnętrznej, wybierając kolor, który będzie współgrał z koncepcją wizualną firmy. Dodatek w postaci logo siłowni na każdej z maszyn z pewnością utkwi w głowach ćwiczących, wpływając na ich świadomość. Nie wolno zapominać, że to właśnie klienci są doskonałym nośnikiem reklamy i to głównie oni szerzą pozytywną opinię o klubie w grupie swoich znajomych.

Siłownia - jak się wyróżnić na rynku?

Oryginalność i wyrazistość

W dzisiejszych czasach dobrej jakości sprzęty mogą okazać się niewystarczające, by odnieść sukces w branży fitness. Współczesny klub powinien prezentować klimatyczną przestrzeń, w której każdy będzie czuł się komfortowo. Z badań wynika, że klienci lubią ćwiczyć i przebywać w ładnych pomieszczeniach. Odpowiednio przygotowany wystrój sal do ćwiczeń sam w sobie stanowi znakomitą reklamę. Warto zatem postawić na współpracę z projektantem wnętrz, której efekty będą przyciągać kolejnych klientów. W Polsce można zaobserwować już kluby urządzone w stylu loftowym czy wnętrza, których ściany pełne są motywujących haseł. Równie istotny jest dobór oświetlenia, które można wykorzystać, organizując przestrzeń podzieloną na strefy. Warto wziąć pod uwagę nieśmiałość niektórych osób i zainstalować na przykład lampy w błękitnym odcieniu w strefie cardio.

Oferta handlowa

Klient, zanim jeszcze dokona wyboru, z pewnością poczyni nieco kalkulacji i porówna atrakcyjność ofert w swoim mieście. Dlatego warto przygotować benefity zarówno dla nowych, jak i stałych klientów, aby wiedzieli, że to oni stracą na wadze, a nie ich portfele. W propozycjach handlowych może znaleźć się pierwsza wizyta na koszt firmy, jakiś miły upominek przy zakupie karnetu lub korzystny cennik w zamian za lojalność wobec klubu. Takim działaniom sprzyja nieustanna promocja w Internecie oraz w mediach społecznościowych, które są znakomitym miejscem do zdobywania nowych klientów oraz wymiany zdań i wyrażania opinii na temat siłowni.

Podobne artykuły