Allegro Smart - czy warto korzystać?

Allegro Smart - czy warto korzystać?

Chyba każdy z nas miał okazję korzystać z możliwości, jakie daje nam platforma Allegro, co za tym idzie dokonać tutaj nie tylko konkretnych zakupów ale niejednokrotnie skorzystać z możliwości prowadzenia samej sprzedaży. W ostatnich czasach, Allegro w końcu zaczęło walczyć o klienta i starać się podtrzymać miano największej platformy tego typu, proponując nam takie rozwiązanie jak Allegro Smart.

Czym jest Allegro Smart? 

Allegro Smart to nic innego jak płatna usługa, pozwalająca nam na dokonywanie zakupów przez portal Allegro, bez potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z ich dostawą. Abonament w tym przypadku nie jest wysoki, w skali miesiąca wynosi on jedynie 8,99 a skali całego roku 49 zł, zatem znacznie bardziej opłaca się to drugie rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli dosyć często dokonujemy zakupów w taki a nie inny sposób.

W obu przypadkach możemy liczyć na: 

  • Darmową dostawę, w kontekście kilku dostępnych opcji, bez określonej liczby dostępnych co za tym idzie przesyłek
  • Darmowy zwrot przesyłek
  • Uzyskanie możliwości skorzystania ze Smart okazji, a więc ofert przeznaczonych wyłącznie dla osób jakie posiadają taką usługę.

Allegro Smart - czy warto korzystać?

Jakie formy wysyłek udostępnia nam Allegro Smart? 

  • Paczkomaty
  • Odbiór w Punkcie ( a więc punkcie pocztowym, paczek 24 i 48, a także listu poleconego dodatkowo w sklepach Żabka, Freshmarket, kioskach Ruch oraz stacjach Orlen)

Warto tutaj dodać, iż z opcji Allegro Smart możemy skorzystać wyłącznie w przypadku gdy dokonamy zakupów u danego sprzedawcy na kwotę powyżej 40 zł, dodatkowo sama przesyłka nie będzie droższa niż właśnie 40 zł.

Na pewno Allegro Smart, w wielu przypadkach oraz sytuacjach jest usługą z której warto skorzystać, zwłaszcza przy bliższym przeanalizowaniu wydatków związanych z uwzględnieniem kosztów dostawy, może okazać się dla nas nader ciekawą opcją. W końcu bądź co bądź wystarczy zamówić dwa razy w ciągu miesiąca na kwotę powyżej 40 zł (by przy abonamencie miesięcznym 8,90) nie płacić kilka razy za wysyłkę, zatem jest to nader opłacalne w takiej sytuacji rozwiązanie.

Podobne artykuły