Czy warto decydować się na infografiki na blogach i w reklamie?

Czy warto decydować się na infografiki na blogach i w reklamie?

To prawda, że starannie przygotowane infografiki z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród osób prowadzących blogi, jak i w przypadku użytkowników. Dzieje się tak, ponieważ przemyślane infografiki nie tylko przyciągają spojrzenia osób przeglądających stronę, ale także przedstawiają w przystępny sposób najważniejsze informacje. Z tego też powodu okazują się idealnym podsumowaniem wszelkiego rodzaju artykułów czy godnych uwagi badań. Co więcej, na tego typu infografice możemy z powodzeniem umieścić logo naszej strony lub firmy, zwiększając tym samym szanse na dotarcie do większego grona odbiorców. Dlatego też warto dowiedzieć się, czym powinna wyróżniać się skuteczna infografika i w którym miejscu należy ją umieścić.

Czy warto decydować się na infografiki na blogach i w reklamie?

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o tworzeniu skutecznych infografik

Wbrew pozorom zaprojektowanie i stworzenie wysokiej jakości infografiki nie należy do najłatwiejszych zadań. Decydując się na jej wykonanie, warto przede wszystkim rozpocząć od wyboru informacji, które powinny się na niej znaleźć. Na tym etapie należy wybrać przede wszystkim te treści, które są najważniejsze w danym artykule lub w danych badaniach. Nie bez znacznie okazują się również informacje, które mogą wydać się ciekawe przeciętnemu użytkownikowi i tym samym skutecznie skupić na sobie jego uwagę. Dzięki temu zyskamy pewność, że infografika stanie się dla danej osoby cenniejsza i zwiększymy szanse na to, że zainteresowany użytkownik ją udostępni.

Oprócz tego bardzo ważne okazują się grafiki, które znajdą się w naszym projekcie. W dużej mierze to one przyciągają spojrzenia osób przeglądających stronę i jako pierwsze zachęcają do zapoznania się z poszczególnymi informacjami. Dlatego też dobrym pomysłem staje się wybór przyjemnego koloru tła, które zwróci na siebie uwagę, ale jednocześnie nie utrudni komfortowego czytania. Ponadto pomocne są grafiki przedstawiające omawiane treści lub tematykę danego akapitu. Dzięki nim użytkownicy mogą łatwiej zapamiętać przeczytane informacje i w efekcie uważają infografikę za przydatną oraz wartą udostępnienia. 

Podobne artykuły