Rozpoczynasz nową pracę? Zatem pamiętaj o kilku ważnych kwestiach

Rozpoczynasz nową pracę? Zatem pamiętaj o kilku ważnych kwestiach

Nawet jeżeli posiadamy ogromne doświadczenie, kompetencję czy też predyspozycje do pracy w danym zawodzie, zawsze jej rozpoczęcie w nowej firmie lub miejscu, powinno zakładać uwzględnienie tak ważnych kwestii jak:

  • Zadbajmy o nasz wygląd a więc odpowiedni co do tego ubiór

Oczywiście wiele firm, stara się odchodzić od klasycznych i jasno narzuconych standardów gdy chodzi o ewentualny ubiór, jednak warto na samym początku zadbać o naszą garderobę, a tym samym zachować stonowaną stylistykę. Starajmy się więc ubrać elegancko, oraz adekwatnie pod kątem ogólnie przyjętych norm, nawiązywać do sprawdzonych i stonowanych rozwiązań, stylizacji jakie w pierwszych dniach nowej pracy pozwolą nas spostrzegać w jak najbardziej prawidłowy sposób. 

  • Budujmy prawidłowe relacje, z innymi pracownikami 

Już od pierwszego dnia co oczywiste, w każdym miejscu pracy powinniśmy się skupić na tym co najważniejsze, a więc jasno określonych obowiązkach czy zadaniach jakie zostały nam powierzone. Nie oznacza to jednak, iż budowa prawidłowych relacji z innymi pracownikami, jest czymś co ma zejść na dalszy plan, przecież niejednokrotnie będziemy wraz z nimi tworzyć projekty czy nawet wspólnie pracować w jednym co do tego miejscu. Wykorzystajmy zatem przerwę śniadaniową, by zamienić z nimi kilka słów czy najzwyczajniej się przywitać.

Rozpoczynasz nową pracę? Zatem pamiętaj o kilku ważnych kwestiach

  • Nie bójmy się zadawać pytań

Nie ma nic złego, iż będziemy zadawać pytania dotyczące oczywiście kwestii zawodowych, w pierwszych dniach możemy nie być do końca obeznanie z pewnymi aspektami powiązanymi z dana firmą lub stanowiskiem jakie zajmujemy. Szef nie spojrzy na nas źle, w momencie gdy skorzystamy z pomocy kogoś, kto jest bardziej doświadczony, a jednocześnie pozyskamy w ten sposób wszystkie niezbędne informację.

  • Zakładaj, iż pracujesz na jasno określonych do tego zasadach

Życzliwość w nowej pracy, nie powinna zakładać tego, iż przejmiesz część nadprogramowych zadań od kogoś, kogo planujesz w tym zakresie wyręczyć. Pamiętajmy, iż zatrudniając się do pracy niejednokrotnie podaliśmy warunki i zaakceptowaliśmy zasady na jakich jesteśmy przyjmowani, nie narzucajmy się w ten sposób gdyż z czasem może to zostać wykorzystane przeciwko nam, oraz wcale nie być docenione.

Rozpoczynasz nową pracę? Zatem pamiętaj o kilku ważnych kwestiach

  • Zaprezentuj proaktywną postawę w pierwszych tygodniach swojej nowej pracy

Zaprezentuj dosłownie proaktywną postawę, w pierwszych nie tylko dniach ale tygodniach swojej pracy, gdzie często nie będzie spoczywać na naszych barkach zbyt wiele obowiązków, a wręcz zostaniemy przygotowani do ich przejęcia. Jest to nic innego jak proces aklimatyzacji, zatem starajmy się poszczególne zadania realizować jak najlepiej, pracodawca zwróci na to bez wątpienia odpowiednią uwagę.

Jak najbardziej powyższe sugestie i wskazówki, mogą sprawić iż znajdziemy zatrudnienie w danej firmie nie tylko na chwilę, lecz na stałe, na czym nam zapewne w wielu sytuacjach zależy.

Podobne artykuły