Rozmowa kwalifikacyjna dla kobiet – jak się na nią ubrać?

Rozmowa kwalifikacyjna dla kobiet – jak się na nią ubrać?

Popularne powiedzenie mówi, że „jak nas widzą, tak nas piszą”. Pierwsze wrażenie jest szczególnie istotne dla naszego wizerunku oraz osiągnięcia konkretnych celów. Ma ono szczególne znaczenie na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej, od której zależy to, czy przejdziemy do kolejnego etapu rekrutacji oraz czy finalnie otrzymamy wymarzoną posadę. Oprócz odpowiedniego przygotowania profesjonalnego i mentalnego, warto zadbać o odpowiedni ubiór, który w dużej mierze warunkuje pierwsze wrażenie, jakie zdobimy na przyszłym pracodawcy.

Firmowy dress code a rozmowa kwalifikacyjna

Przed udaniem się na rozmowę kwalifikacyjną, dobrą praktyką jest zapoznanie się z działalnością firmy, do której aplikujemy. Dotyczy to nie tylko charakteru prowadzonej przez nią działalności, branży, specyfiki grupy docelowej oraz sukcesów, ale także ubioru. Wiele firm posiada obowiązujący dress code, według którego ubierają się ich pracownicy. Jego poznanie może być cenną wskazówką na pierwszą rozmowę kwalifikacyjną – ubierając się według panujących w firmie wytycznych, pokażemy, że możemy od razu stać się częścią zespołu, co z pewnością nie przejdzie niezauważone.

Jeśli dana firma nie posiada dress codu, nie oznacza to, że na rozmowie kwalifikacyjnej możemy przyjść ubrane jakkolwiek. Warto zadbać o staranny, elegancki ubiór, który będzie posiadał uniwersalny, biznesowy charakter. Najlepszym wyborem będą stonowane, neutralne kolory oraz klasyczne fasony, które nie będą przyciągały nadmiernej uwagi. Buty na niewielkim obcasie dodadzą nam pewności siebie oraz sprawią, że stylizacja nabierze bardziej kobiecego charakteru.

Rozmowa kwalifikacyjna dla kobiet – jak się na nią ubrać?

Jaki powinna wyglądać stylizacja na rozmowę kwalifikacyjną?

Na rozmowę kwalifikacyjną możemy założyć zarówno klasyczną marynarkę, białą koszulę lub jedwabny top i spódnicę ołówkową, jak i elegancką sukienkę o biurowym charakterze. Poszczególne elementy stroju powinny być pozbawione rzucających się w oczy wzorów. Wyjątkiem jest krata i pepitka, które są na tyle klasyczne, że dobrze sprawdzą się w oficjalnych, wymagających eleganckiego ubioru okolicznościach. Uzupełnieniem stylizacji będzie klasyczna, delikatna biżuteria, staranne uczesanie oraz minimalistyczny, subtelnie podkreślający urodę makijaż.

Podobne artykuły